Cestovní pojištění

Cestovní pojištění nabízené naší CK

!!UZAVŘENÍ ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ PRO CESTU DO ZAHRANIČÍ JE PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY ZÁJEZDU POVINNÉ!!!

 

Doporučená trasa a pokyny pro řidiče s vlastní dopravou

Vzdálenost z Prahy = 770 km, z Brna = 680 km

Z důvodu silného provozu doporučujeme především v období letních prázdnin cestu přes noc - pravděpodobně se vyhnete denním zácpám především u tunelů a na vjezdu do Bibione. Pro Vaši nejjednodušší dopravu do Bibione doporučujeme trasu přes hraniční přechod Dolní Dvořiště směr Linz, z Linze směr Salzburg a dále po trase na přechod Villach/Tarvisio. Za tunel mezi Salzburgem a Villachem zaplatíte poplatek cca 13,50 Eur. Tunelu se můžete vyhnout vyjedete-li za vyhlídkou vysoko do Alp přes St. Michael. Po projetí hraničního přechodu v Tarvisiu se nejlépe jede po dálnici na Udine a Benátky. Asi 65 km před Benátkami sjedete před Latisanou ve směru na Lignano (zaplatíte cca 11,90 EUR za použití dálnice) budete dál pokračovat asi 25 km po ukazatelích do Bibione.

V Itálii se pak platí mýtné podle ujetých kilometrů. Na začátku dostanete lístek a na konci trasy vás zkasírují. I zde stojí trasa od rakouských hranic až do Bibione cca 11,90 Eur. Benzín v Rakousku bývá levnější, doporučujeme natankovat tam, a pokud nebudete v Itálii moc jezdit, tak Vám plná nádrž vystačí i na cestu zpět do Rakouska.

Současné ceny benzínu se v Rakousku pohybuji kolem 1,9 EUR a v Itálii kolem 1,9 EUR. Pro jízdu Rakouskem je nutné mít dálniční známku (cca 400,- Kč/10 dní). Lze ji zakoupit ihned po překročení rakouských hranic.

trasa přes přechod Dolní Dvořiště

trasa přes přechod Rozvadov

Autobusová přeprava Liberec – Bibione/Pineda

Autobusovou dopravu zajišťujeme do Bibione a zpět od května do září. Odjezdy z ČR v pátek, odjezdy z Itálie v sobotu.

Obousměrná: 2 990,- Kč/dospělá osoba, 2490,- Kč/děti ...., příplatek za volné sedadlo 2300,- Kč/osoba, jednosměrná přeprava 2300,- Kč/osoba.

Přeprava našich zákazníků je zajišťována standartními autobusy soukromých přepravců se zkušenými řidiči. Obvyklá trasa z Liberce je dlouhá cca 900km a vede přes Jablonec n. N., Prahu, Salzburg, Tarvisio a Latisanu a Bibione. Cestu z Prahy volí dopravce alternativně dle dopravní situace nebo dle nástupu klientů směrem přes České Budějovice, Plzeň i Brno. Plánovaný příjezd do Bibione/Pinedy je v ranních hodinách.

Sběrnou autobusovou dopravu zajišťujeme dopravní firmou CZ AD Praha nebo jiným smluvním mezinárodním přepravcem. Využíváním služeb sběrné autobusové dopravy umožnuje CK PINEDA dopravu účastníků zájezdu nejen v případech nahodilých technických problémů, ale především v případě malého počtu cestujících, pro které nezbylo místo ve smluvním dopravním prostředku CK PINEDA. Svozové trasy jsou zajištěny při minimálním počtu 5 a více osob. Svozové a rozvozové trasy zajišťují: tranzit, osobní automobil, autobus, veřejná linková doprava převážně Student Agency - jízdenka bude uhrazena klientům vždy přímo.

Přesné časy odjezdů do Bibione budou potvrzeny vždy v pondělí do 18.00, v týdnu před pátečním odjezdem z ČR a to formou emailu nebo SMS zprávy. Není - li z operativních důvodů určeno jinak, je doprava zajišťována zahraničními autobusy s videem, kávovarem a toaletou. Náhrada výše uvedených dopravních prostředků v mimořádných případech (včetně nižšího počtu cestujících) jiným typem vozidla (Karosa apod.) není důvodem pro reklamaci.

Ubytování

Cena za apartmán obsahuje pojištění proti úpadku CK, ubytování za celý apartmán na týden od soboty do soboty včetně poplatků za spotřebu vody, elektřiny, plynu.

*Poplatek za pobytovou taxu není zahrnut v cenách a hradí se až na místě v den příjezdu v eurech zástupci agentury.

Nárok na ubytování vzniká v den nástupu na pobyt v 18:00 a končí předáním uklizeného bytu v 8:00 v den odjezdu. Vzhledem k organizaci kyvadlové přepravy jsou dny příjezdu a odjezdu z pohledu ubytování provizoriem. Při dodržení pokynů průvodce a vzájemné ohleduplnosti budete zpravidla moci užívat Váš byt ihned po příjezdu a naopak i po předání v den odjezdu společně s rekreanty, které budete střídat. Nebude- li to technicky možné (neuklizeno, oprava nebo nově zakoupený byt v daném termínu), zajistíme podmínky na nejnutnější hygienu a uložení zavazadel.

V případě individuální dopravy dřívějšího příjezdu (od 8 do 18 hod) nebo pozdějšího odjezdu v průběhu sobot je provizorní ubytování (společně s odjíždějícími rekreanty) poskytováno průvodcem podle okamžité možnosti a při dodržení jeho pokynů. V některých případech nově zakoupeného bytu v daném termínu budete ubytováni již od 8.00 (apartmán byl v předcházejícím termínu prázdný, nebo klient odjel dříve). V případě, že dostanete klíče před 17.00, může nastat situace, že apartmán nebude ještě uklizen. V tomto případě nechte zavazadla v jedné místnosti, nevybalujte a počkejte na úklid. Sociální zařízení, ledničku (pokud se vám zdá čistá) můžete používat, na úklid nemusíte čekat v apartmánu.

Žádáme Vás, abyste při nástupu zkontrolovali vybavení apartmánu, kde musí být minimálně: deky a polštáře podle počtu osob (v apartmá může být i manželská dvojitá deka, lůžka jsou vybavena pouze hygienickým povlečením). Ve vybavení kuchyně vždy podle počtu lůžek, talíře hluboké, mělké, desertní, příbory, lžíce, lžičky, skleničky, šálky+podšálky, hrnce 3-5 ks různých typů, pánev, naběračka, otvírák na konzervy a lahve, nože. Talíře, skleničky, lžičky se průběžně doplňují, proto jejich počet není vždy stejný.

V případě zjištění nedostatku (závažném, který by Vás omezoval v pobytu) v základním vybavení je nutné do 24 hodin tyto nedostatky ohlásit našemu zástupci.

V bytech se provádí samo úklid. Reklamace na nedostatečný úklid sdělte průvodci ihned při přejímce bytu. Na konci pobytu budete povinni též předat byt řádně uklizený. Dokonalé předání bytu je Vaší kladnou vizitkou a poděkují Vám nejen pracovníci naší CK, ale především následující rekreanti. Alternativně si můžete objednat provedení závěrečného úklidu v ceně 50, 75 a 100 EUR.

Byty se v den odjezdu předávají do 8:00 hodin, není-li na místě zástupce CK PINEDA dohodnuto jinak. Při odjezdu je nutné umýt použité nádobí, uklidit kuchyň (odmrazit ledničku), koupelnu sociální zařízení.